KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7764279
nr 776 4279
William Solenberg
(1906-1980), Sverige
Akvareller, 2 st. W Solenberg, Stockholmsmotiv, signerade, 1974, motivets mått: 33x27
William Solenberg, svensk bildkonstnär född 1906, död 1980.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 10 september 2012
kl 19:36:01
150 kr
150 kr
William Solenberg
Läs mer om William Solenberg