KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7764279

nr 776 4279

William Solenberg

(1906-1980), Sverige

Akvareller, 2 st. W Solenberg, Stockholmsmotiv, signerade, 1974, motivets mått: 33x27

William Solenberg, svensk bildkonstnär född 1906, död 1980.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 10 september 2012
kl 19:36:01

William Solenberg

Läs mer om William Solenberg